ЗАСТОСУВАННЯ ВАПНА В БУДІВНИЦТВІ

Вапно є важливим продуктом для будівельних робіт і будівельних матеріалів, з більш широким використанням інноваційних будівельних матеріалів.

Кладочні розчини, штукатурний гіпс і шпаклівка

В кладочних розчинах вапно використовується як основний інгредієнт протягом багатьох століть. Розчини з вапном та портландцементом мають низьку водопроникність і чудову міцність. Вапно використовується також як інгредієнт у штукатурних розчинах і шпаклівках, підвищуючи їх міцність і довговічність, а також працездатність цих матеріалів.

Газобетон і інші будівельні матеріали

Вапно разом з портландцементом використовується у виробництві інноваційних легких пористих бетонних продуктів, які можуть бути сформовані в блок, а також великих одиницях кладки або ізоляційних плитах. Ці матеріали широко використовуються в Європі, і починають отримувати визнання в Сполучених Штатах Америки.

Залізобетонні вироби

Деякі виробники додають гашене вапно в бетонну суміш при створенні бетонних блоків та інших виробів з бетону, з метою отримання більш щільної, більш водостійкої бетонної продукції. Зі збільшенням пластичності суміші, вапно також дозволяє виготовляти вироби з бетону з більш точним краями і кутами, покращує відбивну здатність, а також знижує збитки в результаті поломок.

Силікатна цегла

Силікатна цегла використовується в стандартній конструкції кладки так само, як звичайна глиняна цегла. Чистий, високоякісний пісок змішується з 5-10 відсотками висококальцієвого вапна (гашеного або негашеного) в мокрому стані, з додаванням або без силікатного борошна. Суміш формується в цеглину, а потім обробляється в автоклаві. У цих умовах, вапно вступає в реакцію з силікатами, які виступають в якості цементуючого матеріалу, і забезпечує високу стабільність розмірів. Покращені сучасні методи виробництва можуть виробляти продукцію підвищеної міцності на основі портландцементу. Використовується також у виробництві порожнистих силікатних будівельних блоків, плитки, плит, труб. Цегляні одиниці виготовляються також із суміші вапняного шлаку і вапняно-пуццоланової комбінації з аналогічними процесами.

Ізоляційні матеріали

Деякі ізоляційні матеріали, формується як блоки, що містять вапно і діатоміт або вапно і кремнезем. У цих продуктах вапно служить сполучним компонентом, утворюючи силікати кальцію.